Catfishing dla nastolatków (Sierra Burgess jest przegrywem 2018)

10:30Pamiętacie filmy Johna Hughesa (Szesnaście świeczek, Klub winowajców, Some Kind of Wonderful), myślę, że gdyby nadal żył, tworzyłby filmy dla Netflixa. Trudno nie doszukać się w ostatnich premierach serwisu (Do wszystkich chłopców, których kochałam i Sierra Burgess jest przegrywem) podobieństw do klasyków romansów dla nastolatków z lat 80. Hughes był niejako pionierem nastoletnich miłosnych historii, a dzisiejsi twórcy zdają się czerpać od niego garściami. Nie inaczej jest w przypadku najnowszej premiery Netflixa, czyli Sierra Burgess jest przegrywem, romantycznego teen movie, w którym główną rolę poza buzującymi od hormonów nastolatkami ogrywa technologia. 


Catfishing to uwodzenie kogoś podszywając się pod kogoś innego wykorzystując jego zdjęcia i dane personalne. To dokładnie robi Sierra. Trochę przypadkiem wplątuje się z miłosną rozgrywkę i trochę za mocno się angażuje, by w porę ją przerwać. Nie robi tego z własnej woli (przynajmniej niepoczątkowo), otóż popularna cheerleaderka dla żartu podaje jej numer (twierdząc, że to jej własny) atrakcyjnemu chłopakowi z sąsiedniej szkoły, nie spodziewając się, że przypadkiem zostanie piątym kołem u wozu wielkiej miłosnej historii. Jednak Sierra to całkiem zaradna nastolatka i przez zawarcie paktu z wrogiem udaje jej się ciągnąć tę szaradę tak długo jak pozwoli na to rozwój wypadków. Niezdający sobie z niczego sprawy Jamey zakochuje się w intelekcie Sierry wyobrażając ją sobie jako Veronicę. 

Największą wadą filmu jest to, że jest przewidywalny do bólu. Od pierwszego smsa, który w imieniu Veroniki wysyła Sierra łatwo się domyślić jak ta historia się skończy. Bo jakże inaczej niż happy endem mogłaby się skończyć miłosna historia o licealistach? Klisza goni kliszę, Sierra ma intelekt, ale jest puszysta, co równa się z tym, że nie może być uznana za konwencjonalnie piękną, przynajmniej nie przez niedojrzałych licealistów. Dodatkowo gra w szkolnej orkiestrze, czyli z automatu można ją uznać za typowego filmowego losera. Veronica jest cheerleaderką, piękna, popularna i oczywiście głupia, w szkole ledwo ciągnie, bo zamiast się uczyć pozuje do fotek dla swoich 20 000 followersów na insta. Jamey to przystojny futbolista o dobrym serduszku, idealny kandydat do romantycznych westchnień młodych dziewcząt. Nietrudno się domyślić, jak rozłożą się siły w tym trójkącie… Będzie przesłodko, aż odbijać Wam się będzie watą cukrową i karmelowymi cukierkami.You Might Also Like

0 Comments

Blog Archive