Złap mnie jeśli potrafisz (Berek 2018)

20:00Cofnij się pamięcią do podstawówki, kiedy biegałeś z kolegami po podwórku, krzycząc: BEREK! Teraz wyobraź sobie, że jesteś po 30-stce i ciągle robisz to samo... Co roku, przez jeden miesiąc ganiasz za swoimi przyjaciółmi z podstawówki, krzycząc: BEREK! To właśnie robią główni bohaterowie najnowszego filmu Jeffa Tomsica.
"Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić." - brzmi dewiza życiowa 5 bohaterów i, mimo iż obecnie każdy z nich prowadzi całkiem inne życie, ich wewnętrzne dziecko trzyma ich razem dzięki zabawie w ganianego.

Hoagie, Randy, Sable, Callahan i Jerry od 9-tego roku życia bawią się w berka. Raz w roku w maju podporządkowują niemal całe swoje życie temu, by „klepnąć” kolegę. Jeżdżą po całych Stanach (bo dorosłe życie wywiało ich w różne zakątki) i szukają najefektywniejszych sposobów (czasem zabawnych, czasem wręcz niebezpiecznych), by stara tradycja przetrwała. Jedyny, który nigdy nie został „klepnięty”, jest Jerry, a pozostała czwórka zrobi wszystko, by tym razem się to zmieniło. Tym bardziej że Jerry planuje się ożenić i raz na zawsze zrezygnować z gry, niezwyciężony. Duma gracza zdaje się napędzać przyjaciół, skoro Jerry chce odejść, może odejść, ale pokonany. Postanawiają nieproszeni wbić na ślub kumpla i za wszelką cenę sprawić, że choć raz zostanie berkiem.


Kto by pomyślał, że film o 5 ganiających za sobą facetach może się udać. A jednak! Berek to przyzwoite kino rozrywkowe, które nie dość, że bawi, to niesie za sobą wartościowe przesłanie, że dla najlepszego przyjaciela czasem warto schować dumę w kieszeń, bo zabawa to jednak tylko zabawa, która ma przede wszystkim jednoczyć.


You Might Also Like

0 Comments

Blog Archive