,

Styczeń w kinie (Gra o wszystko, Gotowi na wszystko. Exterminator, Cudowny chłopak, Atak paniki, Podatek od miłości)

17:54


Gra o wszystko reż. Aaron Sorkin

Filmy pisane przez Sorkina nigdy nie nudzą. Jego bohaterowie zawsze fascynują, są niejednoznaczni, wielowymiarowi, dzięki czemu snute przez nich opowieści zawsze angażują. Podobnie jest w przypadku Gra o wszystko, a Jessica Chastain jest wręcz fenomenalna.
Jak dorosnę chcę być Molly Bloom!


Gotowi na wszystko. Exterminator reż. Michał Rogalski

Wyjątkowo udana polska komedia! Może brzmi to jak oksymoron, ale to prawda. Już dawno tak dobrze nie bawiłam się na polskim filmie. Film o męskiej przyjaźni, spełnianiu marzeń i dorosłości. Jedyne do czego się mogę przyczepić to niepotrzebne love drama w tle, bez tego byłoby o wiele lepiej. Wątki miłosne to jakieś must have ostatnio w kinie, często niepotrzebnie są doklejane na siłę.


Cudowny chłopak reż. Stephen Chbosky

Schematyczny do bólu. Niby przywraca wiarę w ludzi, ale po chwili refleksji dochodzimy do wniosku, że w prawdziwym świecie wyglądałoby to całkowicie inaczej. Więc jeśli chcesz obejrzeć opowieść o smutnym dziecku, któremu na koniec wszystko się układa to lećcie do kina. Trochę wzruszy, trochę pocieszy i wywoła ciepełko na sercu.


Atak paniki reż. Paweł Maślona

Liczyłam na więcej. Naprawdę dobre polskie kino, niestety zerżnięte z Dzikich Historii. Ogląda się wyjątkowo dobrze, emocjonalny koktajl, który wali po głowie. Zaskakujące jest to, że Atak Paniki to debiut pełnometrażowy! Gdyby wszyscy polscy twórcy tak zaczynali, w końcu ludzie przestaliby narzekać na polskie kino.


Podatek od miłości reż. Bartłomiej Ignaciuk

Ot, kolejna polska komedia. Ona pracuje w Urzędzie Skarbowym, on nie chce płacić podatków... Love story XXI wieku. Ona trenuje boks i maluje usta czerwoną szminką, on nosi swetry i jest coachem. Warszawski cliché!

You Might Also Like

0 Comments