[8. FKA] Co w tym roku na Kamerze Akcji?

09:02

Już 19 października rozpoczyna się jeden z moich ulubionych festiwali filmowych - Kamera Akcja. Filmy, panele dyskusyjne, spotkania warsztatowe, a przede wszystkim ludzie! W tym roku Festiwal przeniósł się do Łódzkiego Domu Kultury, w którym nie miałam jeszcze okazji być.Filmy, na które czekam na tegorocznej Kamerze Akcji:

Brimstone (Wendeta) – reż. Martin Koolhoven 

Mam jakąś słabość do sióstr Fanning. Nie wiem dlaczego ani kiedy to się zaczęło, każdy film z ich udziałem trafia na moją listę must watch. Tak samo stało się w przypadku Brimstone. Kiedy dołożymy do tego bestialskiego pastora (w tej roli Guy Pearce) oraz nic niewiedzącego Jona Snowa, o pardon! Kita Haringtona – sami rozumiecie... Recenzje czytałam mieszane, ale niezdecydowanie krytyków jakoś nigdy mnie nie zniechęcało. Trailer zapowiada niezły mindfuck, a to jest to, co Emilka lubi w kinie najbardziej :)Porto – reż. Gabe Klinger 

Jeden z ostatnich filmów, w którym zobaczyć będziemy mogli Antona Yelchina. Ten facet był chyba jednym z najbardziej introwertycznym i socially awkward aktorów we współczesnym kinie (męska wersja Kristen Stewart) i mimo to, że bardzo często wywoływał u mnie poczucie dziwnego skrępowania, przyciągał przed ekrany za każdym razem (w przeciwieństwie do Stewart, która bywa wyjątkowo irytująca z tą swoją jedną miną i prychaniem). Parę lat wstecz Like Crazy zrobiło na mnie ogromne wrażenie, liczę, że z Porto będzie podobnie.20th Century Woman – reż. Mike Mills 

Siostra Fanning numer 2. Dwa nie dlatego, że gorszego sortu a, dlatego że później urodzona. Ma w sobie jakaś taka uroczą naiwność nastolatki trzymanej latami w zamknięciu, która wypuszczona, patrzy na świat z wiecznym zdziwieniem :) Coming of age w latach siedemdziesiątych z Gretą Gerwig? Biorę w ciemno!


Cinema Futures – reż. Michael Palm 
Jak rewolucja cyfrowa wpłynęła na film? Czy taśma celuloidowa ostatecznie odejdzie do lamusa? Co nas czeka w przyszłości kinematografii? Pozycja obowiązkowa dla wszystkich kinomaniaków!
A co poza tym? Oczywiście dyskusje, warsztaty, spotkania z twórcami. Cały harmonogram znajdziecie TU

You Might Also Like

0 Comments

Blog Archive