[7. FKA] Kamera Akcja po raz 7!

11:36
Mój ulubiony festiwal tuż za rogiem i już nie mogę się doczekać corocznej wycieczki do Łodzi. To, co wyróżnia Kamerę Akcję, to wcale nie napchany nowościami harmonogram projekcji (chociaż na ten też nie można narzekać, bo naprawdę jest co oglądać) a wszystko to, co dzieje się poza filmowymi seansami. Spotkania z twórcami, warsztaty, dyskusje, case study, aftery na których można pogadać z każdym i o wszystkim bez spiny, bez nadęcia. Kamera Akcja chyba już zawsze będzie mi się kojarzyć z najlepszym filmowym (długim) weekendem w roku. I już za kilka dni znowu tam będę i mam nadzieję będziecie i Wy :)
Oficjalny harmonogram znajdziecie na stronie -> kameraakcja.com.pl 
Sprawdźcie, planujcie, przyjeżdżajcie do Łodzi!


Co mam zamiar zobaczyć na 100%:
  • Dzieciństwo wodza - po pierwsze trailer przyprawił mnie o ciarki, po drugie za reżyserię odpowiada Brady Corbet, do którego mam słabość już od czasów, kiedy zagrał w Funny Games Michaela Haneke. Poza tym muszę się przekonać, czy Robert Pattison będzie mnie irytował tak jak zwykle.
  • Wszystkie filmy (może to lekka przesada, ale na pewno te najnowsze) z Gretą Gerwig – ta dziewczyna urzekła mnie we Frances Ha, ma w sobie coś tak ujmującego, że filmy z nią mogę oglądać w kółko.
  • Hipsterska techno tragedia - Creative Control... więcej mi nie trzeba – idę w ciemno ;)
  • Interruption – na każdym FKA pojawia się film, po którym mam ochotę powiedzieć tylko „WHAT THE F”. Czuję, że w tym roku to będzie Interruption.
  • Aloys – słyszałam bardzo mieszane opinie o tym filmie, tym bardziej chcę się przekonać na własnej skórze, czy będzie bolało. Co poza tym na tegorocznej FKA? 5 filmów startujących w wyścigu o Europejskie Nagrody Filmowe: Blokada, reż. Emin Alper, Komuna, reż. Thomas Vinterberg, Nastolatki, reż. Alexandre Therese Keining, Chevalier, reż. Athina Rachel i Zjednoczone stany miłości, reż. Tomasz Wasilewski. Panele i spotkania dyskusyjne: Krytycy rozdają karty. O programowaniu festiwali, Sztuka kradzieży. O wizualnej krytyce filmowej, Hollyłódź: mit czy rzeczywistość?, Film wchodzi do gry. O przenikaniu dwóch światów, Idą w świat. Polskie kino na arenie międzynarodowej. 

Dodatkowo, jak co roku odbędą się też warsztaty, na które trzeba się wcześniej zapisać (pamiętajcie: kto pierwszy ten lepszy!): Ogarnij się. Case study filmu „Kamper”, w czasie którego będzie można porozmawiać z twórcami filmu. Krytyk mówi: dykcja, Krytyk mówi: radio, Złam szyfr. Analiza filmu z Nataszą Korczarowską-Różycką, 7-godzinne warsztaty z Wideo-eseju, które prowadzić będzie Kuba Mikurda i Stanisław Liguziński. Diabeł tkwi w szczegółach. Jak pisać o kostiumach filmowych?, warsztaty w czasie których uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób analizować pracę kostiumografa, a także spotkanie Filmoznawca-filmowiec: Wojciech Smarzowski – podczas, którego dowiemy się o początkach Smarzowskiego w branży filmowej.

A do tego wisienka na torcie, czyli pokaz z cyklu VHS HELL LIVE. Podczas którego ścieżka dialogowa (i nie tylko) filmu będzie improwizowana na żywo przez lektora. Rok temu śmiałam się do łez, liczę że w tym roku będzie podobnie :) 


7. Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja trwa od 6 do 9 października 2016 - karnety tylko 50 zł! Widzimy się w Łodzi!

You Might Also Like

0 Comments

Blog Archive