22. FESTIWAL FILMOWY WIOSNA FILMÓW

16:07Chyba wszyscy zdążyliśmy już poczuć wiosnę :) Kilka ciepłych dni i ludzie od razu wydają się być mniej ponurzy, a nawet kilka uśmiechów udało mi się zauważyć w metrze. Słońce odważniej świeci niż jeszcze kilka dni temu, aż chce się wyjść z domu! Bo wiosnę żal spędzać w domu – znam kilka innych lepszych miejsc... na przykład kino! 15 kwietnia zaczyna się najbardziej wiosenny festiwal filmowy w Polsce (a może i na świecie) – Wiosna Filmów. To już 22. edycja jednego z moich ulubionych festiwali, a tym roku dodatkowo Po napisach końcowych jest patronem medialnym Wiosny Filmów! Przygotujcie się na sporo wiosennych tekstów, a i jakiś konkursik się pewnie pojawi :)

Podczas tegorocznej edycji w Warszawskim kinie Praha i Apolonia zobaczyć będzie można ponad 80 filmów z najważniejszych festiwali świata. Nie musicie jechać do Cannes, Wenecji, na Berlinale czy Sundance – Wiosna Filmów sprowadzi dla Was najlepsze festiwalowe filmy, a to wszystko 8 zł za sztukę :) To niewątpliwie jeden z najbardziej przyjaznych cenowo festiwali filmowych. Bilety tańsze niż normalne seanse, a wiele filmów pokazywanych jest w Polsce przedpremierowo. Możesz obejrzeć coś, czego nikt w Polsce jeszcze nie oglądał albo nadrobić filmowe zaległości i zobaczyć filmy, które umknęły Twojej uwadze. Tak czy inaczej win-win :)

Filmy wyświetlane będą w 9 pasmach filmowych: 

  1. Docenione przez krytyków, czyli festiwalowe filmy być może pominięte przez jury, ale dostrzeżone przez dziennikarzy. 
  2. Faworyci publiczności – tłumaczyć chyba nie trzeba – filmy docenione przez kinomaniaków na całym świecie.
  3. Mistrzowie reżyserii.
  4. Konfrontacje i uniki - labirynty rozliczeń z nazizmem we współczesnej kinematografii niemieckiej. 
  5. Nagrodzone kreacje aktorskie. 
  6. Oklaski dla scenarzysty. 
  7. Polskie kino na świecie – czyli polskie filmy, które odnosiły sukcesy na zagranicznych festiwalach. 
  8. Rewelacje festiwalowi – czyli filmy, którym udało sie zabłysnąć na festiwalach mimo iż ostatecznie nie zgarnęły żadnej ważniejszej nagrody. 
  9. Triumfatorzy – filmy, które zdobyły najważniejsze nagrody na festiwalach filmowych.
Dla każdego coś dobrego. Ja już przygotowuję swoją listę filmów, które na pewno obejrzę - a dla Was listę filmów, które gorąco polecam. Stay tuned!


15-24 kwietnia 2016 - widzimy się na Wiośnie Filmów!

You Might Also Like

0 Comments

Blog Archive