22. Wiosna Filmów - co obejrzeć?

13:21


Dziś rozpoczyna się 22. Wiosna Filmów. Będziemy mieli okazję obejrzeć aż 80 tytułów! Najchętniej nie wychodziłabym z kina, niestety poza salą kinową też mam co robić, dlatego wybrałam kilka najważniejszych tytułów, które chce zobaczyć w ciągu najbliższych 10 dni.
Na pierwszy rzut idą polskie produkcje, które z różnych powodów ominęłam w regularnej dystrybucji. Są to: Moje córki krowy, 11 minut, Czerwony pająk, Córki dancingu i Demon. Czytałam bardzo różne opinie na ich temat – czasem bardzo dobre, czasem wręcz przeciwnie – nie zrażam się jednak. Postanowiłam, że muszę przekonać się na własnej skórze jak bardzo będzie bolało :)

Poza polskimi produkcjami wybrałam też kilka zagranicznych. Przy wyborze zazwyczaj kieruję się albo nazwiskami twórców, aktorów, ciekawym opisem albo po prostu oglądam trailer – jeśli film wydaje się interesujący wskakuje na moją watchlistę. Tym razem zdecydowałam, że na 100% wybiorę się na 2 filmy, które jeszcze nie miały swojej premiery w Polsce, czyli Głośniej od bomb (2015) reż. Joachim Trier oraz Opiekun (2015) reż. Michel Franco. To dwa tytuły, na które czekam od dłuższego czasu, dlatego cieszę się, że będę miała okazję zobaczyć je przedpremierowo. Być może uda mi się zobaczyć coś więcej, na razie list MUST wygląda właśnie tak :)Sporo tytułów, które będzie można zobaczyć na tegorocznej Wiośnie Filmów miałam już okazję obejrzeć, dlatego postanowiłam polecić Wam te, na które moim zdaniem NAPRAWDĘ warto się wybrać :
Miłosny rollercoaster - Moja miłość; wspaniały film o dorastaniu w Turcji – Mustang; rewelacyjna Młodość Sorrentino, Lore i Syn Szawła dwa filmy poruszające tematykę II Wojny Światowej; hiszpański kryminał Stare grzechy mają długie cienie; tegoroczne objawienie, nagrodzony Oscarem Pokój, oraz Widzę, widzę, czyli austriacki horror.


Jedno jest pewne – każdy znajdzie coś dla siebie! :)

You Might Also Like

0 Comments

Blog Archive