,

2. BETON Film Festiwal

20:35BETON Film Festiwal, wydarzenie, które w całości poświęcone jest filmom architektonicznym i artystycznym. Beton to festiwalowa pozycja obowiązkowa dla wszystkich zainteresowanych architekturą. W programie tegorocznej edycji znajduje się 30 seansów filmowych, dyskusje i targi książek architektonicznych. W tym roku festiwal odbędzie się po raz drugi. Startuje 9 kwietnia w warszawskim kinie Luna. Organizatorem wszystkich wydarzeń jest Funacja BETON.

W tegorocznym programie Festiwalu znajdą się m.in. takie tytuły jak: Alpi, tworzona przez prawie 10 lat wizualna opowieść o górskim masywie alp, wyreżyserowana przez Armina Linke; TELOS: Fantastyczny świat Eugene'a Tssui w reżyserii Kyung Lee, opowieść o rewolucyjnych pracach buntownika architektury Eugene'a Tssui, ucznia Bruce’a Goffa; Taboor Vahida Vakilifara, niskobudżetowe science-fiction inspirowane filmami Kubricka, Lyncha i Tarkowskiego; Kierunek Nowa Huta w ramach retrospektywy Dariusza Kowalskiego czy Czarnoksiężnik z Krainy Oz z 1939 roku w ramach sekcji BETONIK. To co mnie najbardziej cieszy to Metropolis na dużym ekranie - przyznaję, że nie miałam okazji jeszcze obejrzeć tego klasyka i biję sie w pierś mocno, ale podczas festiwalu mam zamiar to nadrobić. Rozpiskę planowanych seansów już mam, o wszystkim na bieżąco będę infromować na FB. 

Fajne jest też to, że Beton nie zapomina o dzieciakach - dla nich też przygotoweał liczne atrakcje, m.in. warszataty architektoniczne dla najmłodszych, czy specjalne darmowe pokazy filmowe zakończone dyskusjami.

BETON Film Festiwal 9-12 kwietnia 2015 w kinie Luna.

You Might Also Like

0 Comments

Blog Archive