,

Podsumowanie 2012 + Najbardziej oczekiwane premiery 2013 (PART 1)

19:37

  Rok 2012 dał nam kilka świetnych filmów, trochę tych całkiem niezłych i niemało beznadziejnych, na które szkoda tracić czas. Nie będę się skupiała na negatywach, to może zrobię innym razem. Dziś podsumowując miniony rok i przygotowując się na to, jakie filmowe szaleństwa przyniesie 2013 - stworzyłam listę moich top 10 filmów, jakie obejrzałam w 2012 roku. Kolejność jest przypadkowa, bo nie mogłam się zdecydować, który z nich jest naj naj, a który mniej naj. Pewnie powinnam to zrobić kierując się wystawionymi ocenami, ale one nie zawsze są miarodajne.
Oto lista: 
 1. Nietykalni (2012)
 2. Funny games (1997)
 3. Musimy porozmawiać o Kevinie (2011)
 4. Kolejny szczęśliwy dzień (2011)
 5. Zabić drozda (1962)
 6. Bestie z południowych krain (2012)
 7. Pokłosie (2012)
 8. Zupełnie inny weekend (2011)
 9. Z dystansu (2011)
 10. Capote (2005)Na co watro czekać w pierwszej połowie 2013 roku?

 Oto moje osobiste zestawienie 10 filmów, które wchodzą na ekrany w pierwszej połowie 2013 roku i chcę je zobaczyć w ciągu najbliższych 6 miesięcy najlepiej w kinie. Kolejność przypadkowa. Po opisy filmów zapraszam na stronę filmwebu.
  1. The Place Beyond the Pines
  DLACZEGO CHCĘ OBEJRZEĆ: Po pierwsze Ryan Gosling, po drugie Ryan Gosling, a po trzecie... tak, Ryan Gosling. A tak serio, poza samym Ryanem to jeszcze jego blond włosy i Bradley Cooper. Który ostatnio zdobywa u mnie punkty. Tyle.
   
  DLACZEGO CHCĘ OBEJRZEĆ: Jeśli Tarantino kręci wester to muszę to zobaczyć. Poza tym gra tam wspaniały Christoph Waltz i Jamie Foxx, który moim zdaniem jest przezabawnym facetem. Coś tak czuję, że to będzie hit.


  DLACZEGO CHCĘ OBEJRZEĆ:  Miłosny trójkąt Stone, Gosling i Penn. A poza tym liczę na dobre gangsterskie kino, w stylu Scorsese. Mafia, narkotyki, prostytucja i spluwy? Brzmi jak pomysł.


  4. Poradnik pozytywnego myślenia
  DLACZEGO CHCĘ OBEJRZEĆ: Nominacje, nominacje i nagrody - ciekawa jestem za co :) No i gra tam Pan De Niro, którego wyjątkowo bardzo szanuje za wszystkie filmy, które nakręcił ze Scorsese. Ponadto Jennifer Lawrence, która zdobyła moją sympatię filmem Do szpiku kości i Bradley Cooper, do którego mam ostatnio słabość z niewyjaśnionych przyczyn. Dwójka wariatów zakochujących się w sobie? Brzmi jak pomysł. Poza tym widzieliście trailer? :)

   
  DLACZEGO CHCĘ OBEJRZEĆ: Chyba nie potrzeba wyjaśnień - to film o Hitchcocku, którego na dodatek gra Anthony Hopkins. Mi więcej nie potrzeba. Dodatkowo obecność Scarlett Johansson i Helen Mirren, wystarczy.

  6. Intruz
  DLACZEGO CHCĘ OBEJRZEĆ: Szczerze to tylko dlatego, bo kiedyś czytałam książkę i bardzo mi się podobała. Czytało się jednym them, mimo iż napisała ją ta sama autorka, co sagę Zmierzch. I choć nie jestem wielką fanką Sci-Fi, to przyznam się, że ciekawa jestem bardzo. Obsada taka sobie, jedyny pozytyw to Max Irons, syn sławnego Jeremiego Ironsa. Przystojniacha.


  7. Spring Breakers
  DLACZEGO CHCĘ OBEJRZEĆ: Foty z tego filmu widziałam już pół roku temu, albo i wcześniej. Roznegliżowane gwiazdki Disneya zalewały internet. Ciekawa jestem o co tyle krzyku, a kiedy za reżyserię bierze się Harmony Korine - można spodziewać się, że będzie ostro. No i James Francow warkoczykach i srebrnych zębach, czego więcej trzeba.

  8. Holy Motors
  DLACZEGO CHCĘ OBEJRZEĆ: Po pierwsze zobaczyłam zdjęcia z filmu, które mnie oczarowały, a jak doczytałam, że to dramat surrealistyczny - muszę to po prostu zobaczyć. No i gra tam dziewczyna mojego chłopaka, która nie jest mną, czyli Eva Mendes, no a wiadomo - rodzinę trzeba wspierać. 
   
   9. Nieulotne
  DLACZEGO CHCĘ OBEJRZEĆ: Po pierwsze Gierszał, po drugie Sundance. Nie wiem, co powiedzieć więcej. Gierszał to moim zdaniem jeden z ciekawaszych i lepiej się zapowiadających aktorów mojego pokolenia. A sam film bierze udział w festiwalu Sundance w kategorii filmy zagraniczne, a wszytko co opatrzone "znakiem jakości" Sundance - warte jest mojej uwagi. 
   
  10. The Great Gatsby
  DLACZEGO CHCĘ OBEJRZEĆ: Ciekawa jestem nowego Gatsby'ego, jako fanka książki i poprzedniego filmu. Trochę się boję czy nie przedobrzą, bo na trailerach wygląda jakby twórcami kierowała jedna zasada - PRZEPYCH. Tym bardziej zachęca mnie muzyka, podobno w soundtracku palce macza Jay Z, ciekawe połączanie. Poza tym w trailerze słychać jedne z moich ulubionych piosenek! Nie mogli chyba lepiej dobrać muzyki!

  You Might Also Like

  17 Comments

  Blog Archive